2017 syntyneiden Nappulaliiga starttaa 1.4.!
Maskun Palloseura ryJulkaistu: 28.02.2023 15.31

2017 syntyneiden Nappulaliiga starttaa 1.4.!

2017 syntyneiden tyttöjen ja poikien nappulaliiga potkaistaan käyntiin huhtikuussa Taponkedon hallilla!

Tilaisuudessa tytöt ja pojat pelaavat ja leikkivät noin 45 min ja vanhemmat saavat infopaketin nappulaliigan toiminnasta. Lapsille päälle normaali sisäliikuntavarustus (jalkaan nappikset, lenkkarit tai sisäpelikengät).

Starttitilaisuus on jaettu kolmeen osaan, jotta ryhmät pysyvät sopivan kokoisina:

Taponkedon halli, Pallokuja 2, 21250 Masku

La 1.4. klo 10.00 – 11.00: Pojat, joiden syntymäpäivä tammi-kesäkuussa

La 1.4. klo 11.00 – 12.00: Tytöt

La 1.4. klo 12.00 – 13.00: Pojat, joiden syntymäpäivä heinä-joulukuussa

Mukaan ilmoittaudutaan ilmoittautumislomakkeella, joka löytyy täältä: https://www.maskunpalloseura.fi/lomakkeet/6973/ilmoittaudu-mukaan-toimintaan
Valitse ilmoittautuessasi joukkueeksi joko P2017 (Pojat 2017 syntyneet) tai T2017 (Tytöt 2017 syntyneet).

Ilmoittautuminen ei sido vielä mihinkään, vaan voitte tutustua toimintaan veloituksetta ensimmäisten kahden viikon ajan. Aloittavan ikäluokan kausimaksu on 90€ (sis. pelipaidan käyttöön, sukat, shortsit ja pallon) + 10€ korttelipassi ja vakuutus. Lisäinfoa kausimaksusta ym. toiminnasta saatte starttitilaisuudessa sekä toiminnanjohtajalta.

Tervetuloa mukaan toimintaan!


PS. Mikäli ette pääse starttitilaisuuteen, kannattaa silti ilmoittautua! Saatte sähköpostiinne tiedon missä ja milloin voitte hypätä treeneihin mukaan!


Lisätietoja:

Maskun Palloseura
Toiminnanjohtaja
Tomi Anttila
044-5352221
toiminnanjohtaja(a)maskunpalloseura.fi
www.maskunpalloseura.fi